14 Şubat 2012 Salı

Hiç mi düşünmedun sen, sevduğun boyle ağlar..gözlerindeki karadeniz'de boğulmak istiyordum..
olmadı..
bize düşen gözlerinde değil, yokluğunda kaybolmakmış..

4 yorum:

Adsız dedi ki...

Bize düşen belki de kim vurduya gitmektir. Emrah Serbes'ten ;
“İnsan kendi felaketini seçemez. Kendi felaketine aktif katılım içinde olabilir ama yine de onu seçemez. Yıkılmak için dizilen domino taşları gibiyiz. Biri gelir sana çarpar, seni yıkar ama onu da başka biri yıkmıştır. Biraz tepeden, soğukkanlı bir zaviyeden bakınca göze hoş gelen bir görüntü aslında. Kendi felaketinden bile zevk alabilirsin böylece. O felakette seni diğer insanlara bağlayan şeyi görürsün çünkü. Bu durumda herkes suçlu olduğuna göre hiç kimsenin suçlu olamayacağını anlarsın. Herkes birbirini yıkar. İnsana kim vurduya gitmek yakışır.”

Sen de belki aynı sebeple ''bize düşen gözlerinde değil, yokluğunda kaybolmakmış..'' diyorsun, ben değil biz diyorsun. mutsuz anlardaki biz, ya da edilgen kullanılan biz .. bu ''biz '' durumunda başka gizli bir şey var. mutsuzluğunda belli belirsiz tüm dünyayı görüyorsun ?

Gezegensel bir ''linç '', ''biz''imkisi. Soğuk balık filminde şöyle diyordu Sion Sono; “Dünyanın pürüzsüz, mavi bir küre olduğunu mu düşünüyorsun? Bence dünya kayalardan oluşan bir külçe. Hiçbir gezegen pürüzsüz ve yumuşak değildir.”

Belki de tamamen yanılıyorum.

Emrah Serbes yazısının tamamı için;
http://www.afilifilintalar.com/afili-parcalar-madde-85-hisler-ansiklopedisi

Barakuda dedi ki...

her yıkan kişi "yıkılmış" değildir bir kere..

kendi felaketinden zevk almak.. var böyleleri.. ben zevk almıyorum..

suç da vardır.. suçlu da..

valla biz diye bir şey var evet.. insanı her ne kadar çok yalnız olsa da, yalnız hissettirmeyen biz.. ama o alıntıdaki biz, aslında ben..

victor van dort dedi ki...

sayın arkadaşlarım. tamam iyi güzel bence harika bi iş yapıyosunuz şu yorumlar ve yazılar bence 10 numara okudukça keyif alıyorum ama valla iyi değilim bu aralar sebebim olacaksınız :)

Barakuda dedi ki...

serde mazoşistlik var bence bir tutam :) olsun iyidir..

Related Posts with Thumbnails